تظاهرات دهها همسر يک مرد نيجريه اي!

September 20, 2008


هشتاد و شش همسر يک مرد نيجريه اي که به علت داشتن بيش از چهار همسر بازداشت شده است روز جمعه با تظاهرات در مقابل وزارت دادگستري ايالت نيجر خواستار ازادي شوهرشان شدند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از کانو، همسران محمد بلو ماسابا (84 ساله) به همراه بيست تن از يکصد و هفتاد فرزند وي راهي وزارت دادگستري در ايالت نيجر شدند تا خواستار ازادي فوري همسرشان شوند.

يک از مسئولان وزارت دادگستري ايالت نيجر گفت اين افراد با سه اتوبوس خود را به مقابل ساختمان دادگستري رساندند و در اعتراض به بازداشت و زنداني شدن همسرشان تظاهرات کردند. انها پلاکاردهايي در دست داشتند که روي انها نوشته شده بود “ما همسران شرعي هستيم.”

زنان به حکم دادگاه شرعي نيجر اعتراض داشتند که قصد دارد ماسابا را مجبور کند طبق شريعت، هشتاد و دو همسر خود را طلاق دهد و حداکثر چهار همسر را نگه دارد.

ماسابا زماني معروف شد که دو ماه پيش به خبرنگاران گفت هشتاد و شش همسر و يکصد و هفتاد فرزند دارد. سپس پليس شهر بيدا که بزرگترين شهر ايالت نيجر است او را بازداشت کرد. گروه نصرالاسلام روز بيست و يکم اوت ماسابا را مهدور الدم معرفي کرد ولي مقامات محلي تصميم گرفتند دو روز به وي مهلت دهند تا به قانون پايبند بماند يا ايالت نيجر را ترک کند. ماسابا دو هفته پيش قول داد هشتاد و دو همسر خود را طلاق دهد ولي به قولش عمل نکرد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: