جاسوسي حرفه‌اي اسرائيل از ايران

October 19, 2008


به اين افراد كه اغلب از طبقات فقير و محروم اين كشورها هستند و با گذراندن دوره‌هاي مخصوص جذب فعاليت‌هاي جاسوسي شده‌اند، حقوق‌هاي ماهيانه حدود 800 تا 1000 دلار داده مي‌شود.

تغيير و تحولات اخير در كابينه اسرائيل و افت محبوبيت اين رژيم در ميان مردم و مسئولان سبب تشديد فعاليت‌هاي جاسوسي اسرائيل عليه كشورهاي ديگر شده است.

اين فعاليت‌ها كه عمدتا با محور ضربه زدن به دشمنان اسرائيل صورت مي‌گيرد، بيشتر متوجه كشورهايي چون ايران، لبنان و برخي كشورهاي عربي شده است كه در اين ميان، ايران به عنوان سردمدار مخالفت و مبارزه با اسرائيل بيشتر مد نظر قرار دارد.

در همين زمينه، خبرهاي رسيده حاكي از آن است كه سازمان اطلاعاتي رژيم صهيونيستي (موساد) به تازگي با ايجاد پايگاه‌هاي ويژه در مرز ايران با كشورهاي عراق، افغانستان و پاكستان با به‌كارگيري و آموزش نيروهاي محلي كرد و افغاني، قصد جاسوسي و اقدامات خرابكارانه عليه ايران را دارند.

بنا بر اين گزارش، به اين افراد كه اغلب از طبقات فقير و محروم اين كشورها هستند و با گذراندن دوره‌هاي مخصوص جذب فعاليت‌هاي جاسوسي شده‌اند، حقوق‌هاي ماهيانه حدود 800 تا 1000 دلار داده مي‌شود. در اين ميان نقش تندروهاي پاكستاني در پيوستن به گروه‌هاي جاسوسي عليه ايران، پررنگتر از ديگران است.

farvartish

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: