«میترا حجار» به ایران بازگشت

October 22, 2008


پس از انتشار شایعاتی که پیرامون حضور «میترا حجار»، بازيگر ايراني سينما، در «هالیوود» و بازی در فیلم های سینمایی متعدد هالیوودی منتشر شده بود، امروز اعلام شد که او تنها در یک سریال تلویزیونی آمریکایی به نام «اسمیت» بازی کرده است و هم اکنون به ایران بازگشته است.

خبرگزاري فارس، در خبري كوتاه با ذكر اين خبر، نوشته است : «او در سال ۸۴ از ایران به فرانسه رفته بود و پس از سه سال حضور در خارج از کشور، توانست در این سریال بازی کند.»

بنابر آن چه که خبرگزاری فارس نوشته و پیش تر در برخی سایت ها و وبلاگ ها از او نقل قول شده بود، او قصد دارد در فیلم های داخل ایران بازیگری را ادامه دهد.

میترا حجار، بازیگر سی و دو ساله ی ایرانی ست که اگرنخست با فیلم «غریبانه» احمد امینی و پس از آن با «فریاد» مسعود کیمیایی کار خود را آغاز کرد، اما پس از مدتی، در فیلم متولد ماه مهر، ساخته احمد رضا درویش، درخشید و به خاطر این فیلم نامزد بهترین بازیگر زن از بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر شد. در «این ترانه عاشقانه نیست»، «زمستان است»، «بازنده»، «صورتی»، «قارچ سمی»، «مزاحم» و «سگ کشی» و چندین فیلم دیگر بازی کرده است.

او دوره دو ساله کارگردانی را در کلاس های بزرگمهر رفیعا گذرانده است.

او نخستین بار با بازی در نقش دوم در فیلم غریبانه به سینما آمد.

اما در فیلم فریاد خوب ظاهر شد و برای بازی در فیلم متولد ماه مهر از هجدهمین جشنواره فیلم فجر جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را دریافت کرد.

آخرین فیلم هایی که او پیش از سفر خود،‌ در ایران بازی کرد، راز ها، ساخته محمد رضا اعلامی و بازنده، به کارگردانی قاسم جعفری بودند که هر دو در سال ۸۳ خورشیدی ساخته شدند.

پندار pendar.net

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: