آقاي ضرغامي اين بلوتوث ها از كجا آمده؟

October 24, 2008


برنا: اگرچه رسانه‌ها مخصوصا صداوسيما هميشه نگراني خود را از رواج بلوتوث ها و سي دي هاي خانوادگي اقشار مختلف جامعه اعلام مي كنند، اما اين بار سازمان صداوسيما از واقعيت پنهان ديگري غافل شده است.

بنابر اين گزارش، مدتي است بلوتوث هايي بين گوشي هاي همراه در سطح تهران و احيانا ساير شهرها با عنوان “سوتي هاي مصاحبه صدا و سيما با مردم حومه تهران” رد و بدل مي شود.
در اين بلوتوث ها، مصاحبه شوندگاني كه در حال مصاحبه با خبرنگار برنامه “د. ا” شبكه تهران هستند حرفهايي را ناخواسته، سهوا و بدون منظور به زبان آورده اند كه قابليت پخش از تلويزيون را ندارد و ظاهرا اين مصاحبه ها توسط فرد يا افرادي خاطي كه به آنها دسترسي داشته، به بيرون منتقل شده است.

اين اقدام مجرمانه و هتك حرمت شهروندان از اين حيث حائز اهميت است كه مي تواند به اعتماد مردم به رسانه ملي خدشه وارد ساخته و اعتماد مردم به صدا و سيما را سلب كند. به گونه اي كه شايد در آينده، خيلي ها حاضر نشوند با اين رسانه مصاحبه اي انجام دهند.

اگر چه حق شكايت توسط اين افراد و مدعي العموم از دست اندركاران اين برنامه كه در مظان اتهام هستند به جاي خود محفوظ است، ولي بيش از هر چيز، حركت انقلابي رياست صداوسيما در كشف و برخورد قاطع با خاطيان و توزيع كنندگان اين بولوتوث در اين سازمان، مي تواند درس عبرتي براي ديگران و تفكيك موقعيت صدا و سيما از افراد خاطي باشد.

مصاحبه شوندگان بانوان محجبه، روحاني، پليس و… را شامل مي شود كه جدا از بحث غير اخلاقي و زشت بودن اين حركت و اينكه پخش اين بولوتوث چه مشكلاتي را براي اين افراد به ويژه بانوان در بين آشنايان آنان به وجود آورده و مي آورد، يقينا اين شائبه را تقويت خواهد كرد كه عده ايي در اين سازمان نه تنها از سلامت اخلاقي كافي برخوردار نبوده بلكه به انجام و ادامه چنين كارهايي ادامه خواهند داد.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: