صادرات گربه به چین

October 30, 2008


گویا سالی یکبار باید شاهد خبرهائی در مورد گربه های بدبخت و آواره ایران زمین باشیم. دلیلش هم پر واضح است .. تماس های تلفنی و شکایت های بی اساس یک مشت آدم خودخواه و ظالم که حق حیات را فقط مختص خود و خانواده شان میدانند .. آدمهائی که با دیدن ۳ گربه گرسنه در کنار سطل های زباله شهرداری بجای کمک به آنها تنها کاری که ازشان سر میزند تلفن زدنهای مکرر به شهرداری منظقه.. پلیس ۱۱۰ و ….. و شکایت از تجمع و مزاحمت گربه ها در منطقه است. ای انسان خودخواه چه ایرادی دارد در کوچه ای که ۱۵۰۰ انسان زندگی میکنند ۵ گربه هم حق زندگی داشته باشند ؟! چه ایرادی دارد هر مجتمع نگهداری یکی از این گربه ها را بعهده بگیرد و جا و غذائی برایش تهیه کند…. آیا در دین مبین اسلام مهربانی با حیوانات توصیه نشده است؟
موضوع ازدیاد جمعیت گربه ها به هیج وجه صحت ندارد.. اینجانب مدت ۲۲ سال است که در منطقه ۳ تهران به گربه های محله غذا میرسانم و اگر بنا بود جمعیت آنها افزایش یابد هم اکنون باید دست کم حدود ۲۰۰۰ گربه تنها در کوچه ای که من زندگی میکنم مستقر باشند که به هیچ وجه اینگونه نیست… همان تعداد معدودی که از اول بوده اند هستند … گاهی چند تائی بدلایلی میمیرند و چند تا بجایشان افزوده میشود…. گربه های ماده خیابانی اگر برفرض ۵ بچه زایمان کنند بدلیل عدم تغذیه صحیح ۳ تای آنها در بدو امر از بین میروند.. ۲ توله باقی میماند که این ۲ نیز بعد از ۳ ماهگی که از شیر مادر گرفته میشوند اکثر به خاطر زندگی در خاک و خل و خوردن غذاهای ناجور به بیماری روده مبتلا شده و از بین میروند.. برفرض اگر یک گربه هم باقی بماند مطمئنا قبل از ۲ سالگی زیر ماشین رفته و تلف میشود.. تنها تعداد معدودی گربه سن و سال دار هستند که توانسته اند در این شهر هزار چهره با مشکلات و موانع مبارزه کرده و طول عمر خود را به حداکثر ۶ یا ۷ سالگی برسانند (لازم بذکر است که عمر متوسط گربه ۱۵ سال است و گربه ای که در محیط خانه و در شرایط صحیح نگهداری شود ۱۵-۱۶ سال عمر میکند). البته موارد گفته شده مربوط میشود به مناطقی از شهر که ساکنین بافرهنگ تری درآنجا زندگی میکنند.. بگذریم از مناطقی که در آن گربه ها را گرفته و به بدترین وضع برای تفریح و خنده شکنجه میدهند و زجر کش میکنند.
درخبرها میخوانیم
مدیر عامل شرکت ساماندهی شهرداری تهران هفته گذشته در نشستی خبری اعلام کرد با همکاری انجمن حمایت از حیوانات قصد داریم گربه های تهران را عقیم کنیم تا زاد و ولدشان کم شود!!!. ……… (کسی نیست بگوید چرا فکری به حال جمعیت انسانی این شهر نمیکنید که از ۳ میلیون به حدود ۲۰ میلیون افزایش یافته بگونه ای که روال زندگی عادی شهروندان بهم ریخته).
۲ روز بعد میخوانیم .. رئیس انجمن حمایت از حیوانات دکتر سید جاوید آل داوود اعلام میکند که ‌شرکت ساماندهی شهرداری تاکنون برای اجرای طرح عقیم سازی گربه ها هیچ گونه تماسی با انجمن حمایت از حیوانات نگرفته است !!! و انجمن حمایت از حیوانات خودش چندین سال است که در گوشه و کنار گربه ها را گرفته و عقیم میکند !!!
درضمن از گوشه و کنار خبر صادرات گربه ها به کشور چین به گوش میرسد.. این خبر ۴ روز قبل درسایت وزارت بازرگانی نیز منعکس شده که یک تاجر پولدار درپی کسب جواز صدور گربه از این وزارتخانه میباشد (البته ۲ روز بعد این خبر در سایت فیلتر شد). اگر این خبر اخیر درست باشد به احتمال زیاد بطور پنهانی و توسط چند تن از مسئولان برای کسب درآمد انجام میشود … از آنجائیکه ظلم و ستم و اینگونه رفتار با حیوانات از نظر شرعی جایز نیست و در دین مبین اسلام مهربانی با حیوانات بسیار تاکید گردیده است.
پس اصل ماجرا چیست… آیا به بهانه عقیم سازی و مغشوش کردن ذهن معدود حامیان حیوانات میخواهند گربه ها را معدوم کنند و عقیم سازی بهانه ای بیش نیست ؟ میخواهند آنها را برای کسب درآمد به چین صادر کنند؟ یا براستی خیال عقیم کردن آنها را دارند؟
شاید بسیاری از هموطنان معنی صدور گربه ها به چین را ندانند و باشنیدن این خبر پیش خود چنین تصور کنند که چینی ها هم مثل ممالک پیشرفته دوستدار این حیوانات هستند و برای نگهداری به آن کشور صادر میشوند.. درصورتیکه در بخشی از این کشور این حیوانات مظلوم به بدترین وجه کشته میشوند .. گوشت تنشان خورده میشود و پوستشان برای تهیه لباس و غیره به کشورهای دیگر صادر میشود..

درهمین رابطه خبر زیر را ملاحظه فرمائید :

روز جمعه 29 آگوست 2008در یکی از شهرهای حومه شانگهای مردم محلی متوجه کامیونی شدند که در محدوده ای درحال بارگیری بیش از 70 جعبه چوبی حاوی 1500 گربه بود تا آنها را برای استفاده از گوشت و پوستشان به مقصد گوانگدونگ در جنوب چین حمل کند . ..معلوم نیست این گربه ها از پارکها و محله های مسکونی جمع آوری شده بودند که بسیاری از آنها گردنبند داشتند که نمایانگر تعلق داشتن به مردم بود که احتمالا در نزدکی منازل صاحبانشان به دام افتاده بودند و یا از کشوری دیگر وارد شده اند.

کامیون در پارکینگی توقف کرده و مشغول بارگیری جعبه های حامل گربه ها بود که حامیان محلی حیوانات پلیس را درجریان گذاشتند. بعضی از تجمع کنندگان ادعا داشتند که گربه آنها نیز در بین این حیوانات اسیر است ولی رانندگان کامیون با نشان دادن مدرک (احتمالا” جعلی) نشان دادند که مبلغ 8000 دلار برای گربه ها پول پرداخت کرده اند و آنها را ار کشورهای دیگر وارد کرده و دارای اجازه قانونی برای حمل آنها میباشند.

به چشمان معصوم و وحشت زده این حیوانات بیگناه نگاه کنید
وضعیت حمل این گربه ها (حدود 20 گربه در هر جعبه) ‌بسیار اسفبار بوده بطوریکه گربه ها هیچ گونه دسترسی به آب و غذا نداشته و تعداد زیادی از آنها تلف شده بودند…

بیشتر از 15 ساعت جر و بحث ادامه داشته که حمل کننده ها تقاضای پول زیادی برای آزادی گربه ها داشتند و در نهایت حامیان !!!‌ حاضر به پرداخت نشده و متاسفانه کامیون پس از بار زدن گربه های بدبخت به سوی مقصد خود حرکت کرد در طول توقف کامیون و مذاکرات تلویوزنون محلی هم از صحنه فیلم برداری کرد.. بعضی از حیوان دوستان هم از لابلای چوبها به گربه ها آب و غذائیدادند و درهای بعضی از جعبه ها را شکانده و تعدادی را فراری دادند..تا اینکه نهایتا کامیونها بارگیری کرده و به مقصد خود رهسپار شد ند..
عجب آدمهای وحشی و دد منشی.. عجب دنیای غم انگیزی


آیا مردم مسلمان ایران زمین راضی به صادرات این حیوانات مظلوم به خاور دور برای کشته شدن به بدترین وجه هستند.. آیا خدا راخوش میاید (لازم به ذکر است که به نظر ساکنین اینگونه کشورها حیوانات باید با زجر و درد کشته شوند تا گوشتشان لذیز تر شود و پوستشان راحتتر کنده شود.. گربه ها را اکثرا” در کیسه های پارچه ای کرده و محکم بارها به آهن میکوبند تا جان دهند و گاه برای ساختن مواد داروئی آنها را زنده در دیگ های بزرگ آب جوش میاندازند).
هموطنان عزیز.. مسلمانان با غیرت.. با حیوانات مهربانتر باشید و بجای گله و شکایت بیمورد از ازدیاد آنها و ترس از بیماریهای مختلف …. شکم گرسنه انها را سیر کنید تا خداوند هم با شما مهربانتر گردد.

http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1221465

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: